Home | O nás | Kontakty | Přihlášení | Registrace
Dog walking

Tak se nazývá v anglicky mluvících zemích tradiční aktivita, jejímž cílem je nejen samotné "venčení" spojené s vykonáním tělesných potřeb, ale také udržování zdraví vašeho čtyřnohého miláčka. Jak se dočtete na wikipedii: Dog walking constitutes part of the daily exercise regime needed to keep a dog healthy. A stejně tak skutečné chození se psem může mít zásadní viv na zdraví majitele psa. K tomu je ovšem zapotřebí, aby základem byla chůze. Postávání a čekání "až se pes vyvenčí" je k ničemu.

Zatímco naše přirozené tempo chůze bývá kolem 4 km/h, se psem se chodí v průměru o něco pomaleji, řekněme 3 km/h. Pokud byste ovšem tímto tempem chodili každý den alespoň 40 minut, lze již očekávat pozitivní efekt na vaše zdraví. Lépe 40 minut tímto pomalejším tempem než 20 minut rázným krokem. Jak zdůrazňujeme na mnoha mítech tohoto portálu, délka chůze je rozhodující. Je zřejmé, že to, co doporučujeme, se hodí pro ty, kdo mají skutečného psa. Radost dětem, ale i dospělým udělají jistě i miniaturní "gaučáci", ale s těmi toho mnoho nenachodíte, s těmi skončíte asi jen u toho venčení.

Zajímavá otázka je, zda chůze se psem má větší přínos pro naši psychiku, než jen samotná chůze. Je těžké na tuto otázku odpovědět na základě solidních věděckých výzkumů, ale je pravděpodobné, že tomu tak skutečně je. Jde totiž o společnou aktivitu, pán psa celou dobu sleduje a stejně je tomu i naopak. Pro oba jde o aktivnější komunikaci než když se například díváte na televizi. Pokud však při procházce musíte stále sledovat, aby vašeho psa nenapadl cizí pes nebo naopak, pak asi výsledný efekt takové procházky na vaše zdraví nebude valný.

Foto © Ivonne Wierink | Dreamstime.com


Reklama


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.