Home | O nás | Kontakty | Přihlášení | Registrace
Jaroslav Dlask

Magické krabičky

Také znáte ten pocit? Víte, že byste se měli hýbat, ale bojují ve vás dvě já a většinou zvítězí já, zítra se už určitě budu hýbat. Upřímně, jsem na tom někdy podobně jako vy a to od dětství sportuji, jen pracovních povinností je více a následně přicházejí výmluvy. Přemýšlel jsem, jak si rozhodování zpříjemnit. Začalo hledání inspirace na internetu. Po několika minutách mám řešení- krokoměr.

Osobní motivace je vyřešena, a pak přišel další nápad, že se dají stejným způsobem povzbudit k pohybu i další kolegové v práci. V lednu jsme objednali krokoměry, předali návody a vyhlásili soutěž, kdo ujde nejvíce kroků za čtyři měsíce.

Jaká je situace po jednom měsíci od chvíle, kdy všichni převzali magické krabičky, které nám nastavují zrcadlo našich pohybových aktivit? U mě nastavení krokoměru proběhlo 11.1. 2013. Následně v rámci běžných pracovních povinností upadl v zapomnění, zůstal další 2 týdny v kufru a z pohybových aktivit nezbylo skoro nic. Při balení oblečení na pracovní cestu otevírám své zavazadlo a vypadl na mě, krokoměr. V tu chvíli jsem se rozhodl opravdu změnit přístup. Nyní se snažím mít ho stále u sebe, abych zvýšil svou kondici a snížil ztrátu na vzornější kolegy. Denně nastřádám kolem 2000- 3000 kroků, čímž zdaleka nenaplňuji rady odborníků: „Choďte a choďte, pro snížení kardiovaskulárního rizika je doporučené minimum 6000 kroků/ den, ideálně 10 000/ den“. Jedna z kolegyň měla po třech týdnech úžasných 2500 00 kroků. Další motivace k tomu, abych se zlepšil.  Bohužel jsem krokoměr 3x zapomněl vzít na tenis, i když mě protihráč proháněl po celém kurtu, div jsem duši nevyplivl, na krokoměru nepřibyl ani krůček.

Můj současný výsledek není v porovnání s kolegyní nic moc. Po 4 týdnech mám na svém krokoměrovém kontu 63 249 kroků. Mám tedy, co zlepšovat. A co vy?


Reklama


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.