Home | O nás | Kontakty | Přihlášení | Registrace
Blanka Vašíčková

Ostravská inspirace

Ráda chodím, a i když upřednostňuji hory, tak i procházka v Ostravě může být balzám na duši a vzpruha pro tělo. Možná nevěříte :-) Ale ráda bych vyvrátila poněkud mylnou představu, že Ostrava je černé a špinavé město, stokomínaté. 

Když je času tak akorát, vyrazím na procházku k řece Ostravici. Z klasického sídliště Hrabůvka se poněkud nevábným podchodem pod dálnicí na Frýdek-Místek dostanete do jiného světa. Nejdříve projdete rovno za nosem krajem Hrabové s pro ní typickou zástavbou a zamíříte směrem k řece Ostravice. Na několika místech můžete narazit na novou Naučnou stezku s malovanou mapou a průvodními obrázky doplněnými zajímavým vyprávěním. 

U lávky přes Ostravici se můžete rozhodnout, po kterém břehu se vydáte dále. Pokud přejdete lávku, pak doprava vede cyklostezka do Vratimova a při odbočení doleva vás dovede po 8 km podél řeky a zelení až do centra Ostravy. Já nejraději vyrážím ještě před lávkou doprava směr Vratimov. V zeleni a klidu přijdete ke splavu a mostu vedoucímu do Vratimova. Pokud máte chuť můžete pokračovat podél řeky dále a udělat větší okruh ke starému splavu a statku s koňmi. Chcete-li kratší okruh, odbočíte doprava na cestu vedoucí kolem malé benzínky a nejbližší možnou cestou mezi rodinné domky - jste v Ostravě a přitom už na vesnici. Narazíte na hlavní cestu, kterou lehce šikmo přejdete a pokračujete dále obytnou čtvrtí až k tabuli naučné stezky, která pojednává o zrušené tramvaji Komárek. Potom se vydáte doprava po původní trase Komárku až k dřevěnému kostelu sv. Kateřiny. Kostel bohužel v roce 2002 vyhořel, takže si můžete prohlédnout jeho věrnou kopii z roku 2004. Místní "korzo" vás povede stále rovně a okruh se opět uzavře u podchodu na sídliště Hrabůvka.  Toto nejmenší "kolečko" má cca 6 km a zvládnete ho i s kočárkem. 

 


Reklama


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.