Home | O nás | Kontakty | Přihlášení | Registrace
Vlaďka Klíčová

Chůze a poruchy erekce

Přiznat si poruchy erekce je pro většinu mužů složité samo o sobě, cožpak teprve návštěva lékaře. Pánům, kteří tzv. erektilní dysfunkci (dále ED) někdy pocítili, by snad mohlo pomoci vědomí, že v tom rozhodně nejsou sami. Podle oficiálních čísel může mít tentýž problém dalších 180 miliónů mužů na celém světě. Naše první rada proto zní – nebojte se svého urologa, zjistěte, kde je problém, a nečekejte na zázrak. 
Takto nepovzbudivý úvod jste od článku zřejmě nečekali, ale máme pro vás i relativně dobré zprávy. Příčinu erektilních poruch sice může určit pouze podrobné lékařské vyšetření, ale je nesmyslné, aby muž na problém rezignoval. Většina problémů s erekcí má totiž docela „obyčejné“ příčiny. Někdy jsou záležitostí pro psychologa, ale v mnoha procentech případů souvisí rovněž s žilními poruchami. 

Rizikové faktory ED

Až 75 procent pacientů, kteří se léčí se srdcem, pocítilo na vlastní kůži také erektilní dysfunkci. Mezi rizikové faktory ED patří navíc vedle ischemických chorob srdečních a tepen dolních končetin také cukrovka, vysoký tlak, kouření nebo obezita. Pár jasných signálů k zauvažování nad změnou životního stylu, co říkáte? Pokud se k němu odhodláte, nejenže prospějete svému tělu celkově, ale možná taky zlepšíte svůj sexuální život.

Hubnutím proti ED

Hubnutí je jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak zmírnit erektilní dysfunkce. Studie zveřejněná v časopise Journal of the American Medical Association ukázala silnou spojitost mezi redukcí váhy a sexuálními funkcemi. Třetina mužů s ED, kteří se studie zúčastnili a zhubli alespoň o deset procent své původní váhy, pak přiznala, že jejich sexuální život se zlepšil.

Cesta k lepšímu sexu

Pravidelné procházky nemusí být pouze způsobem, jak se zbavit přebytečných kil, ale i chůze jako taková, bez výrazného hubnutí, vede ke zlepšení sexuálních funkcí. Aktivní muži mají nižší riziko ED než muži se sedavým stylem života. Dokonce muži ve vyšším věku se zdravotními problémy, mívají zdravé erekce v případě, že se věnují nějakému druhu pohybu. Tvrzení ze začátku našeho článku, že u mužů trpících ED se také často vyskytují srdeční onemocnění, tak už nemůže být překvapením – když na sebe nedbáte, opotřebovávají se rychleji cévy v celém vašem těle, nevyjímaje penis, ale ani například srdce či plíce.

Přirozený boj s ED

Posilování svalů pánevního dna se již dlouho doporučuje jako přirozená cesta ke zlepšování různých ženských problémů, ale je prospěšné i pro léčbu ED. Základním cvičením je zatáhnutí svalů pánevního dna – jako byste se snažili zadržet moč. Pokuste se svaly držet 5 sekund, na dalších 5 sekund je uvolnit a poté cvičení opakovat. Časem prodlužujte dobu zatnutí svalů a zvyšujte počet opakování. Cvičení provádějte několikrát denně, například v tramvaji či při práci na počítači. Nejen různé druhy cviků a cvičení, ale chůze samotná pomáhá při posilování svalů pánevního dna.

Pokud kouříte, přestaňte

Banalita? Možná. Ale pokud chcete s ED skutečně bojovat, mělo by být omezování kouření prvním bodem na vašem seznamu. Věděli jste například, že mezi muži s erektilní dysfunkcí je až 80 procent kuřáků? Kouření způsobuje problémy s erekcí i u mladých mužů. Ti sice nemusí účinky nikotinových tyčinek pocítit okamžitě, ale minimálně si jimi zadělávají na problém do budoucna, a to nejen s erekcí. Nikotin je totiž látka, která zužuje cévy a omezuje průtok krve, časem pak způsobuje poškození stěny cév. Kouření proto nepodceňujte a raději vyměňte svou kuřáckou pauzu za kratší procházku.

Foto: © Mamz | Dreamstime


Reklama


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.